8 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام، دوستان

من تعدادی قلمه گل رز را درون گلدان قرار دادم و روی آن ها را با پلاستیک پوشاندم و جوانه ها دارن کم کم سبز میشن ولی الان بعد از گذشت یک هفته بر روی ساقه ها یه چی مثل کپک قرار گرفته و ساقه ها از بالا دارن سیاه میشن کم کم

قبلا هم یکبار تلاس کردم که گل ها را قلمه بزنم اما بعد از بر خوردن با این مشکل پلاستیک را از روی قلمه ها برداشتم که باعث خشک شدن آن ها شد، داخل اینترنت سرچ کردم زده بود ریختن دارچین به نابودی آفات کمک می کند که هیچ تاثیری نداشت

لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم؟

2222.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام خدمت شما دوست خوبم

شما باید منافذی برای رد و بدل شدن هوا برای کم کردن رطوبت اضافی بر روی نایلون قرار میدادی تا به این مرحله نرسه البته الان هم دیر نشده میتونید چند سوراخ ایجاد کنید و اونجا که کپک زده دو سانت پاینترشو ببرید.

در ضمن محیط مناسب برای قلمه گل رز به شرح زیر هست

قلمه های رز را در محیطی روشن و به دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید. دمای اتاق برای قلمه مناسب هستش و اگر دما ۲۰ درجه باشد مناسب ترین محیط برای رشد قلمه را فراهم کرده اید.
قلمه ها نیاز دارند در محیطی مرطوب داشته باشند که برای مرطوب نگه داشتن گیاه به غبار پاشی روزانه نیاز دارد راه دیگر برای این امر کشیدن پلاستیک شفاف بر روی قلمه است تا از خارج شدن رطوبت جلوگیری شود.(حتما حتما چند سوراخ برای رد و بدل شدن هوا قرار بدین)

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، مدیر انجمن گل من و تو گفته است :

سلام خدمت شما دوست خوبم

شما باید منافذی برای رد و بدل شدن هوا برای کم کردن رطوبت اضافی بر روی نایلون قرار میدادی تا به این مرحله نرسه البته الان هم دیر نشده میتونید چند سوراخ ایجاد کنید و اونجا که کپک زده دو سانت پاینترشو ببرید.

در ضمن محیط مناسب برای قلمه گل رز به شرح زیر هست

قلمه های رز را در محیطی روشن و به دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید. دمای اتاق برای قلمه مناسب هستش و اگر دما ۲۰ درجه باشد مناسب ترین محیط برای رشد قلمه را فراهم کرده اید.
قلمه ها نیاز دارند در محیطی مرطوب داشته باشند که برای مرطوب نگه داشتن گیاه به غبار پاشی روزانه نیاز دارد راه دیگر برای این امر کشیدن پلاستیک شفاف بر روی قلمه است تا از خارج شدن رطوبت جلوگیری شود.(حتما حتما چند سوراخ برای رد و بدل شدن هوا قرار بدین)

ممنون، الان همین کارو میکنم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

الان پلاستیکو برداشتم، بوی بدی می دادن کنار ساقه ها رو نگاه کردم یک مایع چسپناک سفید بد بود هسش :| این دیگه از کجا امده؟

photo_2018-04-01_17-59-34.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

این قلمه شما بخاطر رطوبت زیاد و نبودن تهویه کل بافت ساقه از بین رفته بخاطر همین بوی بدی میده 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در هم اکنون، مدیر انجمن گل من و تو گفته است :

این قلمه شما بخاطر رطوبت زیاد و نبودن تهویه کل بافت ساقه از بین رفته بخاطر همین بوی بدی میده 

خیلی ممنون؛ آره مثل اینکه رطوبت خیلی زیاد بوده اون ماده هم از سیب زمینی بود که گذاشته بودم، کلا سیب زمینی هم گندیده بود :(

خاکشونو عوض کردم و انتهای بعضی از قلمه ها رو از نو چیدم به امید اینکه ریشه بزنن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

اهان اگه سیب زمینی گذاشتین 100 درصد از سیب زمینی هستش:D
اره سعی کنید اون شرایط محیطی که بهتون گفتمو رعایت کنید و آب زیاد هم پوسیده میکنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، مدیر انجمن گل من و تو گفته است :

اهان اگه سیب زمینی گذاشتین 100 درصد از سیب زمینی هستش:D
اره سعی کنید اون شرایط محیطی که بهتون گفتمو رعایت کنید و آب زیاد هم پوسیده میکنه

آره فک کنم از سیب زمینی بوده از کنار ساقه ها آمده بودن بالا تا سطح خاک، 

ساقه هایی که داخل سیب زمینی بودن سالم موندن ولی اونایی که بیرون بودن پوسیده بودن،

بعله چشم دومین باره که قلمه زدنم به شکس میخوره، امیدوارم دفعه ی بعد موفق بشم :|

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری